Ринок НФУ хочуть зобов’язати подавати звітність в уніфікованому вигляді

  • Юлия
  • 01.02.2021 660

Регулятор пропонує до обговорення нові правила складання і надання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг.

НБУ пропонує спільно з учасниками створити загальні вимоги до складання та подання даних звітності і закріпити їх у єдиному нормативно-правовому акті.

Варто відзначити, що раніше правила складання звітності визначалися кількома різними документами - ще при колишньому регуляторі.

НБУ відзначає, що пропонований ним підхід спростить розуміння правил і забезпечить прозорість для учасників ринку, пише minfin.

Таким чином, очікується, що правила складання та надання звітності визначатимуть:

– учасників ринку НФУ, які надсилають звітність. Попередньо, правила будуть поширюватися на страхові компанії, перестрахувальних брокерів, ломбарди, кредитні спілки, інші фінустанови, на юросіб, які мають право надавати фінпослуги;

– уніфіковану форму надання даних звітності;

– вимоги щодо порядку формування єдиних показників звітності;

– формат, перелік, періодичність, а також терміни надання звітних документів в Нацбанк;

– порядок накладення кваліфікованого підпису на дані звітності.

Нові правила також будуть адаптовані під практику збору даних за допомогою автоматизованих систем, якими на даний момент користується НБУ. Єдині правила, що спрощують автоматизований збір даних, дозволять регулятору більш ефективно виконувати наглядові та регуляторні функції. Також це дасть можливість складати статистику зовнішнього сектора, а також фінансову та грошово-кредитну статистики.

Нинішні розпорядження попереднього регулятора після затвердження нових правил втратять чинність.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про платіжне шахрайство в Україні: підсумки 2020 року.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».