З початку року кількість платіжних карток в Україні зросла на 7%

  • Юлия
  • 21.12.2021 1001

За даними Нацбанку України, з початку поточного року загальна кількість платіжних карток в Україні зросла до 78 млн штук – на 7%.

Про це розповів заступник голови НБУ Олексій Шабан під час круглого столу на тему: «Коли все буде cashless: як найближчим часом розвиватимуться безготівкові платежі в Україні».

За підрахунками фахівців, цей показник вищий, ніж у деяких європейських країнах.

Крім того, Олексій Шабан зазначив, що з початку року майже на третину зросла кількість безконтактних карток – до 17 млн. Проте, ще вищими темпами зростала кількість токенізованих карток – а саме на 39%. Нині їхня кількість в Україні становить 5,5 млн штук.

Як зазначають у НБУ, якщо подивитися на дії українців із карткою, то найчастіше карткою користуються для оплати у торговельній мережі. І ще близько 25% припадає на покупки в інтернеті.

За даними Нацбанку, протягом останніх двох років також спостерігається активне зростання частки та обсягів безконтактних та NFC платежів. Водночас темпи зростання NFC платежів досить високі, що свідчить про активне використання токенізованих карт населенням. На сьогоднішній день 78% операцій із оплати у фізичній торговій мережі безконтактні.

До речі, у листопаді 2021 року в НБУ стартувала всеукраїнська інформаційна кампанію з популяризації безготівкових розрахунків Cashless. Мета цієї кампанії – інформування українців про зручність та переваги безготівкових розрахунків, що дозволить стимулювати їхнє зростання.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про нову систему для небанків: в Україні прийнято закон про фінпослуги та фінкомпанії.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».