З сьогоднішнього дня українці можуть купувати валюту за безготівкову гривню

  • Юлия
  • 30.06.2021 2455

З сьогоднішнього дня, 30 червня, вступають в силу нові правила на валютному ринку для його лібералізації, прийняті НБУ.

Так, згідно з новими правилами, уповноважені установи зможуть продавати фізособам готівкову валюту за допомогою безготівкового розрахунку в гривні через електронні платіжні пристрої.

Крім того, установи матимуть право продавати і купувати в такій формі валюту через каси, їх підрозділи, пункти обміну.

За даними НБУ, така зміна сприятиме створенню банками належного запасу капіталу для покриття можливих втрат в разі погіршення якості портфеля споживчих незабезпечених кредитів.

У свою чергу, якість цього портфеля сильно залежить від зміни макроекономічних умов. Така особливість може недооцінюватись банками при визначенні очікуваних збитків за такими кредитами, відзначається в повідомленні НБУ.

Крім того, з сьогоднішнього дня банки зможуть купувати і продавати банківські метали за безготівкові кошти в гривні з постачанням фізособам. А з юрособами зможуть здійснювати торгівлю металами у вигляді монет.

Крім того, постанова НБУ розширює можливості українців щодо інвестування за кордон. Так, резиденти зможуть проводити операції за участю торговця-резидента цінними паперами. У цьому випадку продавець буде діяти як брокер.

При здійсненні таких операцій кошти в іноземній валюті будуть переводитися з поточного рахунку громадянина на рахунок торговця, відкритий в цьому ж банку. В подальшому гроші будуть переведені за кордон або на українські рахунки нерезидентів.

Також постанова уточнює перелік винятків з річного електронного ліміту для ряду валютних операцій юросіб та ФОП.

Крім цього, знято обмеження терміну на коригування помилкової інформації в повідомленні про договір, наданому банком в автоматизованій інформаційній системі НБУ «Кредитні договори з нерезидентами».

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні зросте якість платіжних послуг: прийнятий новий закон.

У центробанку вважають, що такі зміни сприятимуть розвитку нових послуг в сфері торгівлі валютними цінностями, а також посилення захисту громадян при інвестуванні за кордон.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».