Шахраї скуповують бази даних і масово оформлюють кредити

  • Юлия
  • 17.03.2021 4552

В Україні активізувалися шахраї, які оформляють кредити на сторонніх людей, використовуючи вкрадену базу даних.

Зростання популярності пільгових кредитних програм в Україні підштовхує користуватися ними не тільки простих громадян, а й шахраїв.

Як стало відомо, дані для оформлення кредитів шахраї купують в інтернеті, а розміщують їх не тільки хакери, а й нечисті на руку співробітники банків.

Так, зовсім недавно в мережу потрапила база даних з 4 млн клієнтів з реальними персональними даними українців.

Експерти з кібербезпеки відзначають, що дані українців шахраї отримують через недобросовісних співробітників, пише finance. Такі співробітники керуються, як правило, двома мотивами: або заробляють на продажу таких даних, або продають дані з почуття помсти перед звільненням.

Для того, щоб не стати жертвою шахраїв в мережі і не виплачувати потім чужі кредити, кіберспеціалісти радять самому собі заборонити брати в борг. Для цього достатньо звернутися в бюро кредитних історій або свій інтернет-банкінг і поставити заборону на видачу кредиту.

У разі необхідності користувач може зняти таку заборону, але шахраї цього зробити не зможуть, такий запит може подати тільки власник картки.

Другий спосіб убезпечити себе від небажаних кредитів — правильно користуватися своїми документами. Зокрема, на копіях паспорта, які ви даєте банкам або іншим фінансовим установам, потрібно поставити дату, підпис і вказати, який конкретно компанії ви залишаєте копії своїх документів. Дана процедура стосується лише для ксерокопій, які клієнт передає особисто фінансовій установі.

Що стосується електронних копій для онлайн-угод, їх слід переправляти тільки через захищені канали, а ні в якому разі не через месенджери.

Експерти рекомендують передавати інформацію з державного захищеного сервісу «Дія», через те, що вона буде передана з відповідним маркуванням, так званим підписом, де будуть вказані дата і час передачі даних.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що група українських хакерів викрала 5 млн гривень у підприємств.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».