Штрафи за відсутність РРО у ФОП планують відкласти до кінця року

  • Юлия
  • 26.01.2022 231

Верховна рада, можливо, скасує штрафи для фізосіб-підприємців за відсутність касових апаратів до кінця 2022 року, пише РБК-Україна.

Відповідний законопроект буде представлено до кінця сьогоднішнього дня 26 січня, заявив речник Ради Руслан Стефанчук.

Законопроект запропонував Данило Гетьманцев, голова Комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

Він зазначив, що законопроект передбачає відсутність штрафів щодо ФОПів, які не встановили РРО, до кінця цього року за умови, що вони встановлять їх якнайшвидше.

Варто нагадати, що з 1 січня 2022 року, згідно з Податковим кодексом України, платники єдиного податку II-IV груп, які проводять готівкові розрахунки, зобов’язані застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій.

На порушників чекає штраф у розмірі 100% вартості проданих з порушенням товарів або послуг, а за наступні — вже 150% вартості товару.

Від обов’язку мати РРО звільнено лише деякі категорії бізнесу. Зокрема, від обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій Кабінет Міністрів звільнив підприємців, які виробляють роздрібну торгівлю у сільській місцевості. Це пов’язано із нерівномірним покриттям мобільного інтернету у селах.

До речі, під Верховною Радою другий день продовжується акція ФОПів із вимогою скасувати обов’язок встановлювати касові апарати.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні готують законопроект щодо створення фінансового суду.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».