Скільки коштує встановити РРО: у ВР дали роз’яснення

  • Юлия
  • 10.02.2022 412

За даними голови податкового комітету Верховної Ради Данила Гетьманцева, вартість програмного реєстратора розрахункових операцій для фізосіб-підприємців в Україні становить приблизно 125 грн. на місяць.

Жодних великих витрат для оформлення та встановлення РРО/ПРРО не знадобиться.

Таким чином, інформація про дорогий перехід на касові апарати, за його словами, перебільшена.

В інтерв'ю газеті «Вести» він прокоментував заяву Держрегуляторної служби про те, що витрати на РРО становитимуть близько 100 тисяч грн. У цю суму нібито входять плата за еквайринг, витрати на бухгалтера, покупку мобільного телефону та інше.

Проте Гетьманцев акцентував, що заявлених витрат у цьому випадку насправді немає.

«Немає там жодних витрат. Я з ФОП щодня спілкуюся, мені пишуть… обсяги продажу зросли. Знаєте чому? З’явився контроль за продавцями! Отримуєш усі дані на комп’ютер у режимі реального часу», – відповів нардеп.

Він також додав, що вказану заяву робила вже колишній керівник служби. За його словами, необхідність видавати покупцеві чек абсолютно необтяжлива, вона не вимагає жодних витрат і не тягне за собою додаткових податків.

«Ми говоримо про 125 грн/місяць за програмний РРО з усіма «наворотами». А скільки я заплачу хабарів за те, щоб мене не перевіряли? 150 чи 170 гривень? Тому й дискусію навколо РРО було завершено ще до початку», — сказав Гетьманцев.

За словами фахівця, тема фіскалізації на сьогодні вже «відіграна» та вичерпана – «реформа вже відбулася». Водночас компроміс у вигляді зниження штрафів для ФОП, які ще не встановили РРО, поки що голосування в Раді не відбувається.

За підрахунками експертів, найближчим часом в Україні ще кілька тисяч ФОП із сфер торгівлі та громадського харчування мають оформити обов’язкові РРО.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Apple покарали за відсутність альтернатив оплати в App Store.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».