Скільки українці заробляють на міжнародних торгових майданчиках

  • Юлия
  • 23.07.2021 2642

З огляду на бурхливий розвиток світового e-commerce, який прискорився в останні роки, українці також стали заробляти більше.

Так, згідно з дослідженнями, за 2 останні роки середній дохід українського онлайн-торговця на міжнародних торгових майданчиках виріс в 1,5 рази, або на 49%.

За даними платіжної платформи Payoneer, українці вчасно скористалися можливістю почати бізнес в e-commerce. Зокрема, за останні 2 роки кількість селлерів зросла на 14%. Збільшилися і зарахування в Україну - на 69%.

Найбільший середній дохід онлайн-продавців з України, які заробляють на міжнародних ринках, в 1 кварталі 2021 року склав 10 405 доларів.

Доречі, ще 20 років тому для невеликих локальних виробників експорт був істотним випробуванням, в той час як зараз завдяки онлайн-торгівлі для них відкритий весь світ.

Подібна залученість в глобальну економіку представляє вигоду не тільки для підприємців. Вони вдосконалюють товари внаслідок більш сильної конкуренції і отримують більший прибуток. Разом з тим, це вигідно для економіки України в цілому. Як зазначає Ігор Ковальов, генеральний менеджер Payoneer в Україні та Білорусі, це і зростання валютної виручки, і нові робочі місця, і поліпшення іміджу країни.

Більше половини угод з українськими торговцями – 53% – концентрується в п’яти великих містах. Разом з тим, третина (32%) від зарахувань в Україні припадає на одне місто – Київ. В Одесу надходить 7% зарахувань, по 6% – в Дніпро і Харків, і тільки 3% – до Львова, пише finance.

При цьому, за сумами в 1 кварталі 2021 року лідирувала Одеса. Середній дохід одеських торговців виявився на 16% вище, ніж у киян.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українці зможуть повністю відмовитися від паперових чеків вже в серпні.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».