Скільки позичальників брали кредитні канікули в карантин

  • Юлия
  • 29.06.2020 811

За даними банків, в період карантину кредитними канікулами скористалися до 15% клієнтів.

При цьому, понад 80% з них зробили повний платіж вже в червні і таким чином закінчили канікули. Про це повідомлялося під час круглого столу «Споживкредити на карантині: що, по чому і кому», який був організований «Фінансовим клубом».

Проте, залишилася частина неоплачених кредитів, близько 20%, які перейдуть в NPL.

За оцінками фахівців, в групу «поганих» кредитів можуть потрапити до 30% з цих 20% кредитів – в гіршому випадку. Це кредити, за якими не було платежу в червні. Це 0,9% від загальної кількості клієнтів.

Інформація про можливості взяти кредитні канікули відобразилася на погашенні відсотків і кредитів в квітні і в травні. Як відзначають фахівці, навіть клієнти з досить хорошим фінансовим станом звернулися в банк з проханням скористатися кредитними канікулами. Дана тенденція зменшила вхідний потік погашення тіла кредитів і відсотків. Проте, банки відзначають, що вже в травні вони повернулися до планового обсягу погашення кредитів.

Відзначається, однак, що частка клієнтів, які достроково гасили кредити, зменшилася. Це підштовхнуло банки пропонувати клієнтам програми реструктуризації боргу, щоб полегшити виконання зобов’язань.

Частина клієнтів звернулася за послугою перепідписати кредитний договір, тим самим зменшивши щомісячний платіж і збільшивши термін кредиту.

Експерти відзначили, що позичальники з низькими доходами в період кризи не зверталися за кредитами. Таким чином, передбачається, що якість кредитних заявок, що надходять в банки, може навіть зрости.

Відзначається, що в період карантину зменшилася загальна кількість звернень, але профіль клієнтів, які звертаються за кредитами, при цьому став краще. Непогані показники на даний момент і за товарними кредитами.

Підписатися на розсилку

На думку фахівців, українці стали більш відповідально підходити до питання запозичення грошей і більш об’єктивно оцінювати свої здібності погасити кредити в період невизначеності.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що суму платежу без ідентифікації мають намір збільшити в 5 разів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».