Смартфони масово атакував банківський коронавірусний троян

  • Юлия
  • 27.03.2020 879

Власники смартфонів все частіше стають жертвами банківського трояна Ginp, який вміє підробляти текстові повідомлення.

Так, новий варіант банківського трояна отримав широку популярність ще кілька місяців тому, він з'явився і активно почав розповсюджуватися в 2019 році.

Шкідливе ПО вперше було виявлено в Play Store влітку 2019 роки як додаток «Google Play Verificator». Цей додаток спеціально призначалося для крадіжки SMS-повідомлень.

У березні Ginp мутував – він придбав нову функціональність, яка використовує переваги недавньої пандемії.

Потрапивши в телефон жертви, троян Ginp може отримати від зловмисника команду перейти на веб-сторінку під назвою «Coronavirus Finder». На сторінці стверджується, що поблизу є люди, заражені вірусом COVID-19.

Для того, щоб дізнатися, як далеко від власника смартфона знаходяться хворі, жертву просять заплатити суму близько 0,75 євро на сторінці платежів, яка створена хакерами для збору даних кредитної картки користувача, пише finextra.

Експерт з безпеки Kaspersky Олександр Єрьомін відзначає, що кіберзлочинці намагалися скористатися кризою коронавируса і раніше, запускаючи фішингові атаки і створюючи шкідливе ПО на дану тематику. І зараз банківський троян намагається отримати вигоду з пандемії.

«Це насторожує, особливо тому, що Ginp – дуже ефективний троян. Ми рекомендуємо Android-користувачам бути особливо пильними в цей час. Спливаючі вікна, незнайомі веб-сторінки, а також спонтанні повідомлення про коронавірус завжди слід розглядати скептично», – акцентує Олександр Єрьомін.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в період карантину в Україні почастішали випадки шахрайства, пов’язані з купівлею деззасобів, масок і медичних препаратів. Кіберполіція рекомендує бути більш обережними і не замовляти товари на підозрілих сайтах. Якщо ви сумніваєтеся в безпеці веб-ресурсу, його можна перевірити в базі black-list кіберполіції.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».