Рада Нацбезпеки та оборони створить в Україні кібервійска

  • Юлия
  • 01.09.2021 2528

Рада національної безпеки та оборони вирішила створити в Україні кібервійска, дане рішення підтримав Президент Володимир Зеленський.

Так, в рішенні РНБО йдеться про те, що Кабміну необхідно порахувати, скільки ресурсів потрібно витратити на створення і функціонування кібервійськ.

Крім того, в уряді повинні визначити кількість особового складу для зазначеного роду військ.

Також планується визначити, яке саме співвідношення військовослужбовців, працівників Міністерства оборони України, а також зарахованих у запас, резервістів і інших категорій осіб там повинно бути.

Таким чином, даним указом Зеленського введено в дію рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо кібероборони держави». Відзначається, що указом пропонується вжити невідкладні заходи щодо створення умов для формування в системі Міністерства оборони України кібервійськ для захисту суверенітету держави, забезпечення її обороноздатності, запобігання збройного конфлікту і відсічі збройної агресії в кіберпросторі.

Згідно з указом президента, через два місяці Кабмін повинен внести до Верховної Ради законопроект про створення кібервійськ в системі Міноборони.

Варто нагадати, що раніше Президент підписав указ, яким затвердив стратегію кібербезпеки України. Зокрема, створення кібервійськ в Україні підтримали в Раді нацбезпеки і оборони14 травня поточного року.

А саме, РНБО на засіданні 14 травня прийняла стратегію розвитку кібербезпеки на наступні 5 років.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що нестача чіпів може перешкодити випуску 1 млрд платіжних карток.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».