Попит на кредити в Україні впав до п’ятирічного мінімуму

  • Юлия
  • 29.04.2020 912

Українці масово звертаються за реструктуризацією боргу, запити досягли максимуму за період з III кварталу 2017 року.

Так, найбільше падіння попиту на споживчі кредити було відзначено в 2015 році, повідомляє прес-служба НБУ.

Експерти пов'язують такий великий спад на даний момент в першу чергу зі скороченням витрат українців у період карантину на купівлю іноземної валюти і товари тривалого користування.

За даними НБУ, українські банки зараз відзначають зменшення попиту на кредити з боку населення і бізнесу. Також спостерігається зростання запитів на реструктуризацію. А банки, в свою чергу, встановлюють більш жорсткі стандарти кредитування.

Кредитні організації очікують зниження активності кредитування, зростання кредитного та інших ризиків, уповільнення припливу коштів клієнтів. За даними опитування НБК, в першому кварталі половина опитаних банків посилила стандарти кредитування бізнесу через негативні загальноекономічних очікувань, інфляційних та курсових стрибків.

Підписатися на розсилку

Крім того, за минулий квартал зменшився рівень схвалення заявок від бізнесу на кредити. Банки відзначають, що основною причиною стали більш жорсткі умови щодо розміру кредиту або кредитної лінії для великих підприємств. А для малих і середніх компаній – вимоги до застави.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ роз’яснив нові правила грошових переказів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».