В Україні триває доповнення стратегії розвитку фінтех-сектора на найближчі 5 років.
НБУ запрошує до обговорення стратегії учасників ринку, профільні асоціації та експертів. Це стане другим етапом розробки покрокового плану зі створення повноцінної fintech-екосистеми з доступними цифровими послугами та інноваційними фінансовими сервісами в Україні.
Варто нагадати, що НБУ разом з фінансовим співтовариством продовжує роботу щодо розроблення та затвердження Стратегії розвитку fintech в Україні до 2025 року.
Ґрунтується стратегія на ряді ключових напрямків. На I етапі роботи над цим документом вже відбулася стратегічна сесія в цьому році за участю представників фінсектора.
Так, представники НБУ, fintech-компаній, профільних асоціацій, традиційних фінінститутів, компаній bigtech і технологічних провайдерів проаналізували актуальний стан галузі. Експерти побудували прогноз її перспектив, що дозволило якісно обробити бачення, стратегічні цілі і місію документа.
З урахуванням цих даних розробляється стійка модель майбутньої української fintech-екосистеми, яка передбачає створення умов для розвитку цифрових сервісів, а також стимулювання попиту на інноваційні фінансові продукти.
Експерти НБУ зазначають, що сьогодні на українському ринку фінансових технологій розвиненими сферами є платіжні послуги і кредитування. Стратегія розвитку також передбачає створення сприятливих умов для розвитку ніш даного ринку, зокрема, страхового бізнесу, рішень з управління фінансами, з кібербезпеки і антифроду, децентралізованих рішень тощо.
Також планується впровадження «пісочниці», що дозволить скоротити час виведення на ринок інноваційних рішень і створить сприятливе середовище для перевірки гіпотез, відзначається в повідомленні НБУ.
Крім того, серед ключових результатів успішної реалізації Стратегії розвитку fintech в Україні до 2025 року є:
– перехід більшості гравців ринку на стандарти open banking і інструменти віддаленої ідентифікації і верифікації клієнтів;
– зростання кількості безготівкових платежів до 85%
– зростання кількості інноваційних продуктів до 16-20 в рік з тестуванням їх в спеціально створеній «пісочниці» тощо.
Пропозиції щодо доповнення стратегії НБУ приймає до 21 червня включно. Після узагальнення отриманих пропозицій буде опублікований фінальний текст Стратегії розвитку fintech-сектора в Україні до 2025 року.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що торгівлю очікує «великий зсув» платежів в сторону мобільних гаманців.
На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».