Суму платежу без ідентифікації мають намір збільшити в 5 разів

  • Юлия
  • 26.06.2020 865

Депутати пропонують підвищити максимальну суму платежів без ідентифікації до 25 тисяч гривень.

Про це повідомляється в законопроекті №3686, який був недавно зареєстрований на сайті ВР.

Запропонований документ передбачає внесення деяких змін до закону №361 про фінмоніторинг, який набув чинності 28 квітня 2020. Варто нагадати, згідно з цим законом ліміт анонімних грошових переказів зменшений з 15 тисяч гривень до 5 тисяч.

Ініціаторами законопроекту виступили 22 депутати. Автори вважають, що зниження ліміту до 5 тисяч гривень створило «значні незручності для звичайних громадян».

Варто зазначити, що в грудні минулого року парламент схвалив зміни до ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдженню зброї масового знищення».

В рамках даного закону заборонено відправляти анонімно понад 5 тисяч гривень на карту / рахунок, включаючи грошові перекази, поповнення банківської карти в терміналі, оплату товарів або послуг та ін. Для проведення даних операцій на суму понад 5 тисяч гривень потрібно паспорт або інші документи, що засвідчують особистість.

Підписатися на розсилку

Також нагадаємо, що відповідно до цього закону підвищена гранична сума валютних операцій, для яких діють спрощені вимоги до валютного нагляду, були збільшені з 150 тисяч гривень до 400 тисяч.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як виміряти незмірне: вплив онлайн-реклами на оффлайн-продажу.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».