Топ-4 схеми шахрайства під час війни в Україні

  • Юлия
  • 16.03.2022 690

НБУ попередив українців щодо нових шахрайських схем, якими шахраї у воєнний час намагаються обдурити громадян.

За даними прес-служби Нацбанку, шахраї використовують кілька найпоширеніших схем обману.

Так, під виглядом евакуаційних перевезень громадян шахраї просять передоплату на карту, проте взяті він зобов'язання не виконуються і просто зникають.

Щоб убезпечити себе, регулятор рекомендує купувати квитки на потяги чи автобуси лише на офіційних онлайн-ресурсах. Якщо ж ви намагаєтеся виїхати приватними авто з незнайомими особами, наполягайте на оплаті готівкою в момент відправлення, а не перераховуйте кошти авансом на карту.

Друга поширена схема – публікація фейкових оголошень про готовність здати в оренду переселенцям квартири у безпечних регіонах. Шахраї просять внести попередню оплату на картку, а після отримання коштів відключають відповідний номер.

Українцям рекомендують намагатись перевірити таких «надавачів послуг» декількома способами. Зокрема, якщо у вас є знайомі в місті, де ви плануєте винайняти житло, попросіть їх особисто перевірити житло за цією адресою та познайомитися з орендодавцями.

Також можна спробувати забронювати квартиру з обіцянкою перевести кошти найближчим часом, а потім зателефонувати з цим же проханням з різних номерів. У тому випадку, якщо орендодавці в розмові не згадають, що вони вже мають «броню», то велика ймовірність, що це шахраї.

Крім того, зараз шахраї все частіше роблять фейкові оголошення щодо збору грошей на лікування дітей, які нібито постраждали від військової агресії. Було викрито випадки, коли шахраї знаходили фото постраждалих людей в Інтернеті та збирали гроші на допомогу постраждалим.

І четверта розповсюджена афера – фішингові сайти, схожі на сайти справжніх благодійних фондів, де нібито можна переказати кошти на підтримку Збройних сил України.

Аферисти викрадають гроші, паролі, секретні карткові реквізити та персональні дані за рахунок того, що сайти візуально схожі на сайти справжніх благодійних фондів, але відрізняються адресою сайту.

Перш ніж надіслати кошти на благодійність, перевіряйте правильність назви сайтів, де переходите та де вводите свої персональні дані. Зверніть увагу, що адреси справжнього та шахрайського сайту можуть бути схожі за винятком одного або кількох символів.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українцям у ЄС став доступний Revolut за спрощеними правилами.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».