ТОП-5 очікуваних схем шахрайства з банківськими картками у 2020

  • Юлия
  • 24.02.2020 1251

Експерти міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА визначили найпоширеніші схеми обману власників карток.

Асоціація опублікувала рейтинг найбільш поширених схем шахрайства з банківськими картками за минулий рік.

Більш того, експерти прогнозують зростання даних видів фроду в 2020 році.

Платні опитування

Шахраї пропонують пройти опитування за суттєву грошову винагороду. Майбутню жертву заманюють великим призом, який та може отримати, відповівши на ряд питань. Переможцю пропонується отримати гроші на картку, заплативши попередньо податок та комісію. В інших випадках пропонується «закріпити виграш» певною сумою платежу. В результаті користувач втягується в нескінченну оплату псевдоподатків і комісій, не отримуючи на свою картку зовсім нічого. Часто такі опитування викликають довіру завдяки безлічі відгуків підставних «щасливчиків», які вже скористалися сервісом.

Варто звернути увагу, що нешахрайські опитування в мережі, як правило проводяться безкоштовно, або за символічну винагороду – наприклад невелику знижку на наступну покупку в магазині тощо.

Ви виграли автомобіль

Подібні сервіси займають близько третини всіх шахрайств з банківськими картками в мережі. Як правило, своїх жертв вони знаходять за допомогою sms-розсилки, в якій повідомляють, що даний номер телефону взяв участь в «акції» і є переможцем. Деталі акції пропонується дізнатися на сайті. Діють зловмисники під виглядом зовсім невідомих платіжних систем.

Щоб забрати автомобіль, користувачеві пропонується заповнити анкету на сайті, відправити електронною поштою скан паспорта та ІПН, а також оплатити банківською картою «податок» в розмірі 1% від суми виграшу і комісію за послуги юриста, банківські комісії та ще ряд супутніх «послуг». Зрозуміло, після переказу коштів зі своєї карти за численні збори шахраям ніякого автомобіля обманутий користувач не отримує.

Тому експерти асоціації звертають увагу на головні ознаки шахрайства: організатори акцій ніколи не просять сплатити податки за виграш вперед і не просять надсилати їм копії своїх документів. Що стосується грошових лотерей – організатори платять податок самостійно, вичитуючи зазначену суму з виграшу і не вимагають оплачувати послуги юристів.

Псевдолайк

Ще один різновид фрода в мережі – у спливаючому вікні або в соцмережах користувачеві приходить повідомлення про те, що його лайк під давно поставленим десь постом взяв участь в розіграші. Користувачеві пропонується забрати грошовий або речовий приз, який повинен прибути з-за кордону. Як і в попередніх схемах, юзер оплачує «комісію» за пересилку коштів / товару на карту шахраїв і залишається без призу і без грошей.

Підписатися на розсилку

Гарантоване працевлаштування

На цю вудку потрапляють неуважні і наївні здобувачі на сайтах з пошуку роботи. Відгукнувшись на привабливу вакансію, користувач починає віддалену «співпрацю» з начебто агентством з працевлаштування, попередньо заплативши «комісію» за послуги з працевлаштування на карту агентству. Також, щоб упевнитися в благонадійності здобувача «агентство» просить відправити поштою селфі з паспортом в руках.

В результаті обманутий безробітний залишається в кращому випадку без грошей і роботи. А в гіршому – дізнається, що на його карту шахраї набрали кредитів в мікрофінансових організаціях і довести свою непричетність до них виявляється досить складно.

Фіктивні кінотеатри

Досить нова схема шахрайства, яка на всю набирає обертів в Україні. Користувачі натикаються на сайти-двійники приватних кінотеатрів, замасковані під реально існуючі. Відрізнити оригінал від шахрайського сайту досить складно – зловмисники створюють сайти, один в один з оригіналом, за винятком дрібних деталей. Це можуть бути помилки в назві кінотеатру або URL сайту. Покупець оплачує «бронь» на сайті-підробці, а прийшовши за вказаною адресою, не знаходить такого кінотеатру.

Отже, це найбільш поширені схеми обману власників банківських карт в мережі, на які варто звернути увагу. Щоб не стати жертвою авантюристів, пам’ятайте, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Кращий спосіб уникнути фінансових втрат – ігнорувати будь-які повідомлення про виграші, призи та інші «акції». Навіть якщо ви брали участь в лотереї – перевіряйте результати тільки на тих сервісах, де проходить даний розіграш.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».