Трудові мігранти перевели в Україну втричі більше грошей, ніж інвестори

  • Юлия
  • 25.01.2021 547

За підрахунками фахівців, за рік в Україну надійшло втричі більше грошових переказів, ніж інвестицій.

Про це повідомив радник прем'єр-міністра Кирило Криволап під час публічного обговорення проекту Національної економічної стратегії-2030.

Так, за даними фахівців, протягом 2019 року Україна залучила 5,8 млрд доларів інвестицій. При цьому за підсумками 2019 року обсяг переказів в Україну від трудових мігрантів виріс на 1 млрд доларів або на 7%.

Крім того, Криволап зазначив, що при цьому Україна залучила інвестицій в три рази менше сусідній Польщі.

Примітно, що з січня по листопад 2020 року українські трудові мігранти переказали з-за кордону на батьківщину 11,026 млрд доларів. Це на 196 млн доларів (на 1,8%) більше аналогічного торішнього показника, пише finance.

Варто відзначити, що на даний момент в Україні активно обговорюється, чи потрібно обкладати податком перекази від трудових мігрантів.

На думку експертів ДПС, якщо українці платять податки в тих країнах, де знаходяться на заробітках, то не треба обкладати їх доходи ще одним податком. Більшість трудових мігрантів віддають близько 50% доходів державі у вигляді податків.

Раніше НБУ також повідомляв, що грошові перекази в Україну перевищили рівень 2019 року. Позитивні тенденції відзначалися протягом всього 2020 року. З січня по листопад обсяг переказів склав 11 026 млн доларів. Для порівняння – це на 196 млн доларів більше, ніж в 2019 році. Раніше ця сума становила 10 830 млн доларів.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем ЕМА створила сервіс захисту споживачів фінпослуг від «викрадення» фінансового номера.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».