UBS: за 5 років біометричні платіжні картки можуть скласти 15% ринку

  • Юлия
  • 22.02.2021 1031

За прогнозами аналітиків фінансової компанії UBS, в разі повсюдного введення в обіг біометричних платіжних карток, вони зможуть скласти 15% всього ринку протягом 5 років.

Банкіри називають основні фактори, що впливають на зростання популярності біометричних карток в Європі. Серед них зниження виробничих витрат за останній рік, розвиток систем безконтактних платежів, низка успішних комерційних пілотних проєктів, які були запущені банками за останні місяці.

За даними швейцарських банкірів, впровадження банківських карток з датчиками відбитків пальців принесе дохід у 5 млрд доларів США вже до 2026 року.

Нагадаємо, біометричні платіжні картки становлять собою традиційний «пластик» з вбудованим датчиком відбитків пальців. Дані картки починають отримувати широке поширення в ряді країн світу.

На думку аналітиків UBS, попри зростаючу популярність мобільних транзакцій експерти вважають, що повсюдне впровадження біометричних карток сприятиме деякому збільшенню числа платежів за допомогою традиційних пластикових карток, пише finextra.com.

Що стосується Азійського ринку платіжних карток, клієнти Поштового ощадного банку Китаю, які брали участь у великомасштабному тестуванні цифрової валюти центробанку країни, вже отримали персональні біометричні картки.

Відзначається, що біометрична платіжна картка має широке застосування як для здійснення традиційних платежів, так і для отримання медичного обслуговування.

Зокрема, вона містить біометричний датчик, що дозволяє клієнту ідентифікувати свою особу за допомогою відбитка пальця, а також підтвердити таким чином онлайн- або оффлайн-платіж.

Відзначається, що в Китаї до платіжної картки прив’язаний цифровий гаманець, валютою якого є цифровий юань, який наразі тестується в країні. На думку розробників, дані картки будуть призначатися, в першу чергу, для людей похилого віку, які відчувають труднощі у використанні смартфонів.

Пілотний проєкт поки перебуває на стадії впровадження, його повноцінний запуск можливий вже під кінець року.

Використання біометричних карток вже запущено в ряді країн світу окремими банками. Зокрема, окрім Швейцарії та Китаю вони вже використовуються у Франції та Ірані.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Верховна Рада підтримала законопроєкт «про відкритий банкінг».

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».