Україна братиме участь у пошуку офшорних рахунків

  • Юлия
  • 07.09.2021 2453

За даними Міністерства фінансів, Україна почне обмінюватися фінансовою інформацією для пошуку рахунків в офшорах.

Подібна практика дозволить виявляти приховані рахунки в офшорах, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Україна 30 серпня 2021 офіційно заявила про намір взяти участь у такій програмі. Дана практика дозволить знаходити факти ухилення від сплати податків.

Як повідомляє прес-служба Мінфіну, цей новий потужний інструмент допоможе отримувати додаткові податкові надходження шляхом виявлення випадків ухилення від сплати податків.

Відзначається, що на даний момент цим інструментом активно користуються у всьому світі. За даними Організації економічного співробітництва та розвитку 100 податкових адміністрацій обмінялися інформацією про 84 млн фінансових рахунків, на яких були активи на суму близько 10 трлн євро у 2019 році.

Міжнародна мережа автоматичного обміну з кожним роком розширюється – зокрема, у 2020 році обмін здійснило 105 країн. Уже в 2021 році до програми приєднаються ще 4 країни.

Що стосується України, наша держава планує здійснити перші обміни інформацією у вересні 2023 за звітний 2022.

Голова Глобального форуму, Марія Хосе Гарде, зазначила: «Я рада вітати прихильність України стандарту AEOI. Глобальний форум буде відслідковувати прогрес країни у виконанні своїх зобов’язань з вересня 2023 року і ми будемо регулярно інформувати наших членів і G20. Наш Секретаріат продовжить надавати Україні допомогу у впровадженні Стандарту і вирішенні будь-яких проблем, які можуть виникнути», наголошується в oecd.org

Варто нагадати, що Глобальний форум є провідним багатостороннім органом, якому доручено гарантувати, що юрисдикції по всьому світу дотримуються і ефективно впроваджують як стандарт прозорості та обміну інформацією за запитом, так і стандарт автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки.

Зокрема, ці цілі досягаються за допомогою ретельного моніторингу і колегіального огляду. Крім того, Глобальний форум реалізує велику програму з нарощування потенціалу для того, щоб підтримати своїх членів у впровадженні стандартів і допомогти податковим органам найкращим чином використовувати канали міжнародного обміну інформацією.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Мінцифри готує програму cashless в Україні.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».