Україна планує приєднатися до Єдиної зони платежів в євро

  • Юлия
  • 06.07.2022 272

За даними Національного банку, Україна розпочала переговори щодо приєднання України до SEPA – Єдиної зони платежів у євро.

Про це повідомив голова Нацбанку Кирило Шевченко на зустрічі з його заступником Олексієм Шабаном та з гендиректором Європейської платіжної ради Етьєном Гуссом, повідомляє прес-служба НБУ у Facebook.

Повідомляється, що підключення до SEPA дозволить спростити процедуру та знизити вартість платежів у євро.

За даними Кирила Шевченка, новий статус України – кандидат на членство в ЄС – відкриває можливості більш тісної інтеграції українського та європейського фінансових ринків, які можна реалізувати у повноцінне членство.

Зазначається, що на зустрічі проходили переговори з питань перспектив співпраці з Європейською платіжною радою щодо розробки алгоритму приєднання України до SEPA, погодження технологічної моделі та подальшої оцінки відповідності України певним критеріям.

До речі, створений у 2008 році механізм SEPA дозволяє передавати та отримувати грошові перекази в євро з одного банківського рахунку на інший.

Даний сервіс є спрощеним аналогом SWIFT, що діє тільки на території Європи. Якщо SWIFT підтримує міжнародні перекази в різних валютах по всьому світу, SEPA дозволяє переказ грошей тільки в євро в країнах, що входять до зони SEPA.

Варто зазначити, що наразі SEPA використовують 38 держав: 27 країн Євросоюзу та їхні сусіди, включаючи Швейцарію та Велику Британію.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що обсяг приватних грошових переказів перевищив 1 мільярд доларів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».