Українців попередили про нові схеми банківських шахраств

  • Юлия
  • 26.04.2022 346

За даними банків, аферисти винаходять нові види шахрайства, наживаючись на людській біді.

Так, серед найпоширеніших методів шахрайства – фейкові сайти, схожі на банківські. Про такий спосіб шахрайства повідомляв ПриватБанк.

Зокрема аферисти намагаються імітувати зовнішній вигляд сайту банку, який дуже складно відрізнити від реального.

За даними, наприклад, ПриватБанку відрізнити фейковий сайт від реального можна кількома способами. Зокрема, банк не здійснює жодних виплат на своїх сайтах, не просить заповнити опитування або анкетування в обмін на гроші.

Ще одна поширена схема шахрайства – дзвінки від нібито співробітників мобільного оператора. В цьому випадку аферисти телефонують від імені співробітників мобільного оператора, кажуть, що ворог, наприклад, підірвав вежу. Потім просять продиктувати код із SMS, надісланий на ваш номер – нібито оператор намагається перепідключити клієнта до аналогової системи зв’язку.

У жодному разі не називайте коди із повідомлень, а також паролі до сервісів. Таким чином зловмисники можуть отримати доступ до вашої банківської картки та заволодіти вашими коштами.

Крім того, поширені нібито «державні» виплати у месенджерах. Користувачам надходять повідомлення про виплати різних видів державної допомоги з переліком банків та посиланнями. У жодному разі не переходьте за посиланнями. З їх допомогою шахраї перенаправляють користувачів на фейкові сторінки та викрадають банківські дані, паролі та іншу конфіденційну інформацію.

Пам’ятайте, що вся інформація про виплати від держави та банків знаходиться на офіційних сайтах та сторінках соцмереж установ.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали, що під час війни Нацбанк обмежив доступ до фінансової інформації.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».