Українців попереджають про нове інтернет-шахрайство

  • Юлия
  • 16.05.2022 657

Урядова команда реагування на надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв'язку, попереджає українців про нову шахрайську схему.

За даними Держспецзв'язку, аферисти викрадають дані платіжних карток користувачів в Україні, використовуючи тематику грошової допомоги від ООН.

Як повідомляють фахівці, у соціальній мережі Facebook виявлено шахрайську сторінку, яка імітує ресурс телеканалу «ТСН».

На фейковій сторінці українцям пропонують взяти участь в опитуванні. Для цього потрібно перейти за посиланням та нібито отримати «грошову допомогу в рамках соціальної програми ООН».

Потім користувачеві пропонується надати персональну інформацію та зробити додатковий платіж. Внаслідок чого користувачі компрометують дані платіжної картки, йдеться у повідомленні Держспецзв’язку.

Тому фахівці попереджають, що для того, щоб не стати жертвою шахрайства, варто дотримуватись деяких правил.

Варто пам’ятати, що ніколи не потрібно вводити реквізити платіжних карток на незнайомих і підозрілих веб-сайтах. Для оплати в інтернеті налаштуйте контроль руху коштів – підключіть SMS-інформування, встановіть ліміти на операції тощо.

Якщо дані платіжної картки помилково введені на шахрайському вебсайті, негайно заблокуйте платіжну картку будь-яким доступним способом. Наприклад, за допомогою мобільного додатку, гарячої лінії банку (телефон вказаний на звороті картки) або через інтернет-банкінг.

Не ігноруйте прості правила кібергігієни та пам’ятайте, що благодійні організації не вимагають жодних комісій за допомогу.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що частка непрацюючих кредитів у банках перевищила 27%.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».