Українців захистять від угону фінансового номера: введуть ідентифікацію абонентів

  • Юлия
  • 12.08.2021 2795

Для того, щоб захистити абонентів послуг мобільного зв'язку від шахрайських схем, в Україні планують ідентифікувати їх на обов'язковій основі.

Проект закону, що пропонує обов'язкову ідентифікацію, оприлюднили для обговорення в комітеті Верховної Ради з питань цифрової трансформації.

Зокрема, законопроект передбачає, що абонент послуг мобільного зв'язку повинен здійснити ідентифікацію у постачальника електронних комунікаційних послуг.

Повідомляється, що абонентам, які не встигнуть ідентифікуватися, надання послуг призупинять з 1 січня 2025 року.

За попередніми даними, постачальники електронних комунікаційних послуг призупинять їх надання користувачам, які не уклали договір на надання даних послуг в письмовій формі, або не ідентифіковані постачальником електронних комунікаційних послуг.

У положенні запропонованого до обговорення законопроекту повідомляється, що в разі, якщо протягом двох місяців з моменту призупинення надання послуг користувач не уклав договір у письмовій формі, або не здійснив ідентифікацію іншим доступним способом, постачальники електронних комунікаційних послуг припиняють надання електронних комунікаційних послуг таким користувачам, пише finance.

За даними авторів законопроекту, він спрямований, в першу чергу, на захист інтересів і забезпечення національної безпеки держави, а також на посилення захисту прав абонентів мобільних послуг в сфері запобігання шахрайству і кібернетичним злочинам.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Нацбанк розробляє рекомендації з безпеки онлайн-банкінгу.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».