Українці можуть міняти долари в терміналах самообслуговування

  • Юлия
  • 19.01.2021 1613

Можливість поміняти валюту через термінал передбачена черговою валютною лібералізацією від НБУ.

Зокрема, вона прописана в постанові регулятора №3 від 15 січня 2021 року. Згідно з постановою, всі бажаючі зможуть ввести в термінал долари, а апарат обміняє їх за діючим курсом, видавши гривні.

Таким чином, фінансові організації, що мають в своєму розпорядженні термінали самообслуговування, тепер мають законні підстави надавати послуги з «безконтактного» обміну інвалюти на гривню.

Відзначається, що дані термінали можуть перебувати не тільки в будівлі банку, але і на території ТЦ, а також в інших громадських місцях. Тобто, в будь-якому терміналі, де є така функція, українці зможуть ввести в апарат долари і отримати на руки гривні за діючим курсом.

Правда, зворотна операція поки неможлива. Поки отримати долари або євро подібним чином неможливо, пише ubr.

На думку фахівців, в майбутньому валютне законодавство буде більш спрощеним. Клієнти зможуть здійснювати необхідні операції з валютою без обов’язкового походу в відділення банку. Таким чином, банкіри знизять витрати, що позитивно позначиться на загальній вартості послуг.

Доречі, валютні термінали в Україні не в новинку, вони вже діють на території України не перший рік. Як правило, користувачі меняють невеликі суми від 10 доларів. Також поодинокі банки пропонують послугу обміну гривні в долари через термінал із зарахуванням доларових коштів на зазначений рахунок користувача.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про карантинні послаблення: платникам податків списали 1 млрд боргів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».