Українці переходять на безготівкові оплати швидше, ніж очікував НБУ

  • Юлия
  • 22.05.2020 861

За прогнозами Нацбанку, очікувалося, що українці будуть більш поступово переходити до безготівкових оплат, і до кінця 2020 року їхня частка досягне 55%.

Однак вже після першого кварталу стало ясно, що процес йде швидше, ніж очікувалося, чому, без сумніву, сприяв режим самоізоляції у зв'язку з поширенням COVID-19.

Так, за сумою і кількістю в першому кварталі переважали безготівкові операції. Зокрема, кількість склала 1 183 млн операцій – це близько 85,4% всіх операцій.

При цьому сума перевищила 503 млрд. гривень – 54,6% від суми всіх карткових операцій. Це більше аналогічного періоду минулого року – тоді даний показник склав 49,7%.

Найбільша кількість безготівкових операцій доводилась торгові мережі – 50,3%. А ось за сумою переважали P2P-перекази – 41,3%, при цьому середній чек однієї подібної операції склав 1 505 гривень.

Варто відзначити, що НБУ продовжує працювати над тим, щоб безготівкові платежі були дешевше готівки. За даними Нацбанку, розвиток cashless-економіки – один із стратегічних напрямків в контексті детінізації економіки.

Раніше регулятор повідомляв про плани підвищити частку безготівкових розрахунків банківськими картами до 55% до кінця 2020 року.

Підписатися на розсилку

Експерти відзначають, що значну роль в популяризації безготівкових платежів грає розширення безконтактної платіжної інфраструктури та новації. Зокрема, велику роль відіграє збільшення кількості POS-терміналів та інших засобів для безконтактної оплати в торгових точках України.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що майже чверть українців все ще не має банківських рахунків.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».