Українці переходять з пластикових карток на smart-годинники та фітнес-браслети

  • Юлия
  • 24.05.2021 2541

За підрахунками фахівців, число оцифрованих карток в найближчі 2-3 роки може вирости до 10 млн штук.

Кожна друга операція за станом на кінець I кварталу 2021 року з карткою Mastercard в Україні здійснювалася онлайн або за допомогою переносних NFC-гаджетів, повідомили в міжнародній платіжній системі.

За даними МПС, з квітня 2020 по квітень 2021, в умовах карантинних обмежень кількість онлайн-покупок зросла в багатьох категоріях в рази. Найбільший стрибок відзначається в продажах спорттоварів – зростання в 7,5 разів.

Крім того, помітне зростання спостерігалося в таких категоріях, як товари для дому та інтер’єру – зростання в 4,5 рази, аптеки – в 3 рази, продуктовий ритейл, одяг, електроніка, освіта – в кожній з цих категорій відзначається збільшення в 2 рази, а також ресторанна сфера – зростання на 70%.

Як повідомляє платіжна система, онлайн-розрахунки за деякими напрямками перевищили оплати в торгових точках. За підрахунками Mastercard, українці оплачують онлайн комунальні послуги в 10 разів частіше. В даному напрямку частка цифрових розрахунків за картками досягла майже 90%. На другому місці – оплата транспортних сервісів, зростання більше 30%, оплата авіаперевезень – 76%.

Українці також надають перевагу оплаті діджитал-інструментами в оффлайн ритейлі і відмовляються від пластикових карток. Зокрема, NFC-транзакції на даний момент становлять понад третину всіх безготівкових розрахунків в фізичної торгівлі. У порівнянні з тим же періодом 2020 року це на 10 процентних пунктів більше, пише ubr.

Все більш популярною стає оплата переносними пристроями з NFC, зокрема, годинниками та фітнес-браслетами.

За даними віце-президента з розвитку бізнесу Mastercard в Україні та Молдові Юрія Батхіна, в Україні вже майже 4 млн токенізованих карток. І судячи з кількості смартфонів з NFC у користувачів, в найближчі 2-3 роки число оцифрованих карток може вирости до 10 млн штук. За прогнозами фахівців, це означає, що кількість NFC-оплат буде рости пропорційно і далі.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що до 2024 року половина малого бізнесу перейде на безготівкові платежі.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».