Українці перейшли на безготівковий розрахунок: де платять карткою найчастіше

  • Юлия
  • 21.04.2022 188

Зростання безготівкових розрахунків банки пов'язують насамперед із активністю волонтерів, які здійснюють закупівлі для захисників.

Як правило, для безготівкових розрахунків клієнти використовують не лише карти, а й смартфони.

Українці з початку війни збільшили кількість розрахунків за покупки картками та цифровими гаджетами.

Зазначається, що найбільше таких платежів, а саме близько 56%, посідає розрахунки в продуктових магазинах. Про це повідомили у Приватбанку.

Водночас 12,5% безготівкових платежів зафіксовано в аптеках, 8% – у господарських та будівельних магазинах. Банки пов’язують таке зростання з активністю волонтерів, які здійснюють закупівлю для захисників.

Зазначається, що у березні по всій країні працювало понад 146 тисяч платіжних терміналів для розрахунків карткою. Крім цього, українські підприємці стали активніше підключати сервіс «Термінал» та приймати безготівкову плату через смартфон. На даний момент сервіс користуються близько 3000 підприємців, а загальний обсяг оплат склав 24 млн грн.

Варто нагадати, що у березні 1,5 млн. українців отримали на касах понад 2,2 млрд. гривень готівки з торгових POS-терміналів Приватбанку. Здебільшого українці скористалися цією послугою на початку місяця.

Зазначається, що у середньому українці знімають по 1500 грн. Близько 80% таких операцій проводять на касах супермаркетів та магазинів їжі.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Нацбанк пообіцяв повернутися до плаваючого курсу.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».