Українці пересилають в Україну більше грошей, ніж до війни

  • Юлия
  • 11.07.2022 251

За даними першого заступника голови Податкового комітету ВР Ярослава Железняка, за останній місяць обсяг грошових переказів в Україну перевищив довоєнний рівень перших місяців року.

Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі. Він уточнює, що в середньому за 5 місяців 2022 обсяг перевищив у тому числі і рівень пандемічного 2020 року.

Обсяги зростають навіть незважаючи на те, що в Україні існує заборона на виїзд для чоловіків через період воєнних дій.

У свою чергу, за даними НБУ, у травні 2022 року грошові перекази досягли довоєнного рівня, становивши близько $1,2 млрд. У середньому за 5 місяців поточного року обсяги перевищили рівень 2020 року.

По мнению специалистов НБУ, рост денежных переводов в годовом исчислении возобновился впервые с начала войны по ряду причин. В том числе благодаря активному трудоустройству за границей украинцев, вынужденно покинувших страну.

Джерело: НБУ

Поток беженцев из Украины замедлился, однако значительное количество граждан Украины остается за границей.

По данным ООН, по состоянию на 21 мая количество беженцев из Украины превысило 8 млн. Из них больше всего находится в Польше – около 1.2 млн человек, а также в Германии – 0.8 млн человек. Вместе с тем, с начала войны в Украину вернулось более 2.8 млн граждан.

Підписатися на розсилку

Напомним, ранее мы писали о том, что ЕС обяжет Apple и Google открыть доступ третьих лиц к NFC-чипу.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».