Українці зможуть обміняти готівку у гривні у польських банках

  • Юлия
  • 23.03.2022 187

За даними НБУ, українці зможуть обмінювати українські гривні на злоті, перебуваючи у Польщі.

Зазначається, що НБУ та Національний банк Польщі уклали угоду, згідно з якою українці, які перебувають у Польщі, зможуть здійснювати обмін української гривні на польські злоті.

Про це повідомляє Нацбанк України, ця угода набирає чинності з 25 березня цього року.

Так, з цього дня українці можуть звернутися до відділень банків Польщі для обміну готівкової гривні на польські злоті за курсом, максимально наближеним до офіційного.

Повідомляється, що за цим механізмом обміняти готівку на злоті зможуть повнолітні громадяни України. Загалом можна буде обміняти до 10 тисяч гривень готівкою на одну особу.

Так, за попередньою інформацією, польські банки прийматимуть банкноти номіналом від 100 до 1000 гривень. У свою чергу, банкноти нижчих номіналів та монети для обміну не прийматимуться.

У свою чергу, Національний банк Польщі купуватиме у комерційних банків Польщі готівкову гривню, отриману в результаті продажу громадянами України, для подальшого обміну з Національним банком України за тим самим курсом.

Зазначається, що для допомоги українцям НБУ готовий викупити у Національного банку Польщі готівкову гривню на суму до 10 млрд. гривень.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні втричі підвищили ліміт зняття готівки з валютних рахунків.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».