Українці зможуть повністю відмовитися від паперових чеків вже в серпні

  • Юлия
  • 23.07.2021 2517

В Україні зовсім скоро вступлять в силу нові вимоги до фіскальних чеків.

Так, з 1 серпня всі квитанції за покупками, оплаченими карткою, можуть зберігатися в онлайн-банкінгу покупців.

За даними співзасновника monobank Дмитра Дубілета, якщо покупець сплатить за товар карткою, в чек може передаватися «маска» цієї картки.

Таким чином, банки зможуть зберігати чек прямо в додатку клієнта. У свою чергу, покупці зможуть зі спокійною душею відмовлятися від паперового чека. Таким же способом можуть зберігатися гарантія та інші документи.

Проте, повідомляється, що для того, щоб сервіс запрацював, банки повинні інтегрувати свої системи з кожним магазином окремо. Це, відповідно, може зайняти деякий час, пише finance.

Варто нагадати, що надавати покупцям фіскальний чек на повну суму проведеної операції зобов’язані суб’єкти господарювання, які проводять розрахункові операції в готівковій та / або безготівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

На даний момент продавці товарів не завжди надають правдиву інформацію на своїх сайтах про кількість, ціну, способи розрахунків та умови доставки товарів. Це порушує вимоги законодавства про захист прав споживачів. Проте, покупець завжди має право вимагати чек – такий документ може допомогти захистити його права як споживача.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Нацбанк пояснив, чому блокуються перекази з картки на картку.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».