Українці стали рідше оплачувати закордонні покупки картками

  • Юлия
  • 05.04.2021 2554

За даними Нацбанку, в 2020 році українці сплатили іноземні покупки українськими картками на загальну суму 116,5 млрд гривень, або понад 4 млрд USD.

Згідно щомісячної звітності, оприлюдненої НБУ, випливає, що дана сума складає близько 5,3% від усього обсягу безготівкових карткових операцій.

Повідомляється, що протягом 2020 року відбулося відчутне зниження даного показника.

Зокрема, в січні 2020 роки українці сплатили товарів на 13,1 млрд грн – тобто, частка становила 8,3%. А вже в січні 2021 обсяги скоротилися до 10,7 млрд грн – частка склала 5,3%.

За результатами звітності НБУ, середня сума однієї транзакції, яку здійснювали українці на зарубіжних інтернет-майданчиках, в минулому році становила 574 грн, тобто близько 20 доларів.

Так, повідомляється, що мова йде про дві категорії операцій, які аналізувалися Нацбанком – оплата українцями онлайн-покупок на закордонних сайтах і карткові розрахунки наших співгромадян в звичайних магазинах за кордоном.

За припущеннями фахівців, можливою причиною зниження карткової активності є падіння туристичного потоку українців за кордон через пандемію covid-19.

Зокрема, за оцінками НБУ, українці витратили за кордоном близько $4 млрд у 2020 році. У той час як роком раніше – вдвічі більше. Разом з тим, передумов для зниження обсягів онлайн-покупок на зарубіжних сайтах не спостерігається.

Доречі, з українських карток в іноземних банкоматах у 2020 році було знято 12 млрд грн готівки, імовірно, більшу частину коштів знімали трудові мігранти. Відзначається, що це всього лише 0,7% загальної суми зняття готівки з карток українських банків.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на ринок України виходить японська платіжна система.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».