Українці стали рідше знімати готівку і частіше купувати товари в інтернеті

  • Юлия
  • 05.05.2021 2596

У 2021 році обсяги онлайн-розрахунків в Україні збільшилися втричі, а кількість оплат збільшилася на 54,8%.

За даними Українського процесингового центру, в поточному році ринок платіжних карток продовжив зростання, але темпи сповільнилися.

У 1 кварталі 2021 року загальна кількість транзакцій по картах зросла на 15,5% в порівнянні з аналогічним періодом 2020.

Перше місце в структурі транзакцій займають покупки в POS-терміналах – від усіх фінансових транзакцій 61,5%. Це на 0,9% менше торішніх показників.

Разом з тим, зросла загальна кількість покупок з оплатою карткою – на 13,9%. Однак темпи зростання при цьому сповільнилися на 14%. Як повідомляє UPC, в середньому українці розплачуються картками на суму 499 гривень і витрачають на 24% менше коштів.

Більшість операцій по оплаті картками українці роблять в торгових мережах, ресторанах швидкого харчування, аптеках і заправках.

За перший квартал 2021 року розрахунки в інтернеті склали 14,6%, зростання обсягів – в 3 рази. При цьому в середньому українці розплачувалися на суму 1 767 грн, що в 2 рази більше за минулорічні показники. А кількість оплат збільшилася на 54,8%.

А ось готівка користуються все меншою популярністю. Зняття коштів в банкоматі – на другому місці за кількістю. На 2021 рік – кількість операцій зменшилася на 6% і становить 17,4% від усіх фінансових транзакцій по картках.

Набирає популярності і кількість переказів з картки на картку. Протягом року власники платіжних карток здійснили на 109,4% більше P2P-переказів в інтернеті. Від загальної кількості фінансових транзакцій за платіжними картками в 2021 році частка переказів склала 6,6%. В середньому українці пересилають з картки на картку 2399 гривень.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ доповнив вимоги до учасників системи BankID.

1

avatar
1 Комментарий темы
0 Ответы темы
0 Подписчики
 
Лучший комментарий
Наиболее обсуждаемая тема
1 Комментарий авторов
Роман Недавние комментарии
Новые Старые Лучшие
Роман
Гость
Роман

У меня покупки в интернете началист ещё в двухтысячных, когда начал коллекционировать старину и товарищ показал мне виолити, ну а сейчас тем более без покупок в интернете никак

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».