Українець створив один з найбільших в світі сервісів для атак на банки

  • Юлия
  • 30.03.2021 2822

В результаті шахрайських дій українця постраждали банки і фінансові компанії в 11 країнах світу.

Повідомляється, що збитки фінансових установ досягають десятків мільйонів доларів. За даними Нацполіціі, хакера викрили в ході міжнародної спецоперації з правоохоронними Сполучених Штатів Америки і Австралії в лютому поточного року.

Операція проводилася спільно з працівниками Департаменту кіберполіції та Головним слідчим управлінням Нацполіціі.

За даними кіберполіції, 39-річний житель Тернопільської області підозрюється в розробці фішингового сервісу та спеціальної адміністративної панелі до нього. Даний фішинговий ресурс дозволяв атакувати більше сотні банківських установ та їхніх клієнтів в країнах Європи і Австралії.

У свою чергу, адміністративна панель дозволяла контролювати облікові записи користувачів, які реєструвалися і вводили свої платіжні дані на скомпрометованих ресурсах. Ці дані використовувалися хакерськими угрупованнями у власних цілях.

В ході комп’ютерно-технічних експертиз виявлені сотні різних шкідливих програмних продуктів. Фігурант демонстрував і продавав їх у власному інтернет-магазині в Darknet.

За підрахунками фахівців, збитки від протиправної діяльності досягають десятків мільйонів доларів.

За фактом ч. 2. ст. 361-1 Кримінального кодексу України відкрито кримінальне провадження – Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут.

Затриманому загрожує до 5 років позбавлення волі з конфіскацією програмних або технічних засобів.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні можуть відключити Apple Pay і Google Pay.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».