Українська банківська система може мати справу з дефіцитом терміналів

  • Юлия
  • 16.11.2021 1897

Згідно з дослідженнями організації Smart Payment Association, глобальний дефіцит мікрочіпів у майбутньому може знизити доступність банківських карток.

За даними президента Асоціації українських банків Андрія Дубаса, якщо говорити про банківський сектор України, наразі дефіцит не відчувається.

Андрій Дубас пояснив це кількома причинами. Зокрема, в Україні постійно зростає частка розрахунків в інтернеті. Крім того, збільшується зростання безконтактних платежів за допомогою мобільних телефонів, планшетів, інших гаджетів, що мають NFC-чіпи.

За словами глави АУБ, на сьогоднішній день кількість операцій з використанням гаджетів становить близько 30%, водночас 44% – з використанням карток, а решта – з фізичним зчитуванням даних з носія картки.

Водночас фахівець зазначив, що банківські картки використовують не так багато високотехнологічних мікропроцесорів, як, наприклад, банківські термінали та банкомати.

За прогнозами експертів, найбільша проблема, з якою може зіткнутися платіжна інфраструктура України, – це перебої з постачанням банківських терміналів через світову «кризу мікрочіпів». У цих пристроях використовується набагато більше мікропроцесорів.

Експерт також звернув увагу на те, що терміни використання у разі банківських карток становлять три роки, тоді як термінали використовуються набагато довше.

Таким чином, експерти вважають, що на той момент, коли критична кількість терміналів в Україні потребуватиме заміни, ситуація з випуском мікропроцесорів на ринку може вирівнятися.

Підписатися на розсилку

«Думаю, українська банківська інфраструктура зможе пройти цей період гідно і не відчути великих проблем із постачанням банківських карток або терміналів», – підсумував Андрій Дубас в інтерв’ю UBR.ua.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Нацбанку розповіли подробиці пілотного випуску е-гривні.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».