Українська кіберполіція викрила 422 онлайн-шахрая

  • Юлия
  • 14.02.2022 322

Протягом 2021 року до Кіберполіції надійшло понад 48 тисяч звернень від українців щодо інтернет-шахрайств.

В результаті розслідувань кіберполіції було припинено діяльність 422 онлайн-аферистів, повідомляється у звіті Кіберполіції.

За даними правоохоронців, протягом року було припинено діяльність 422 онлайн-аферистів, які фігурують у 2025 кримінальних провадженнях зі скоєння шахрайств.

На сьогоднішній день досудове розслідування у цих провадженнях завершено. А матеріали за цими провадженнями направлені до суду для обрання зловмисникам покарання.

Про це розповів начальник відділу протидії різновидам онлайн-шахрайств Іван Тимошенко. Він зазначив, що все частіше трапляються випадки, коли до здійснення афер в інтернеті причетні не окремі зловмисники, а чітко організовані та керовані угруповання.

Так, протягом минулого року українська Кіберполіція викрила 13 таких груп аферистів. До складу угруповань входило 53 особи, які вчинили 760 шахрайських дій.

Так, серед найпоширеніших афер відзначається фішинг, продаж неіснуючих товарів, та соціальний інжиніринг – шахраї зламують сторінки користувачів у соціальних мережах та просять знайомих жертв про допомогу від їхнього імені. Крім того, одним із актуальних є оформлення онлайн-кредитів у мікрофінансових організаціях.

Крім цього, досить часто трапляються випадки шахрайств із мобільними телефонами. Аферисти отримують доступ до SIM-карток, входять до інтернет-банкінгу, а потім за допомогою віддаленої ідентифікації здійснюють відкриття кредитів на громадян.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали, що штрафи на відсутність касових апаратів в Україні скасують, але ненадовго.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».