Українські банки збережуть дистанційний формат роботи після карантину

  • Юлия
  • 29.04.2021 2611

На даний момент до 80% працівників українських банків працюють дистанційно. Після завершення карантину частина з них продовжить працювати вдома.

Зокрема, всі 100% персоналу банків уже навряд чи буде коли-небудь працювати в офісі, вважають фахівці. Про це розповіли учасники круглого столу «Річниця карантину: які уроки винесли для себе банки і як підготувалися до майбутнього», який був проведений «Фінансовим клубом».

За даними заступника голови правління «Укргазбанку» Тамари Савощенко, зараз 80% співробітників працюють віддалено постійно, а 20% - в комбінованому режимі.

Про такі ж пропорції говорять і інші банки. Зокрема, офіси банків здебільшого порожні. «Якщо офіс порожній, то це зайві витрати, і тоді виникає питання, а чи потрібен нам цей офіс», – зазначив заступник голови правління Банку «Форвард» Андрій Прусов.

Деякі банки вже запустили пілотний проект з переведення співробітників на дистанційну роботу на постійній основі. Згідно з опитуванням «Укргазбанку», близько 60% працівників операційного блоку не хотіли б повертатися в офіс. Тому банк готовий перевести даних співробітників на віддалений режим на постійній основі.

Однак фахівці бачать в віддаленій праці не тільки плюси, а й мінуси. Серед них – складність соціальної адаптації, прийняття культурних цінностей компанії, знаходження правильних і потрібних контактів, а також контроль ефективності роботи.

Також «вузьким місцем» роботи банків у віддаленому режимі експерти вважають відсутність досвіду дистанційної роботи співробітників – як з точки зору інформаційної безпеки, так і систем контролю її якості.

Дистанційна робота співробітників, на думку ТОП-менеджменту банків, вимагає додатково захисту від кібератак і кібершахраїв. Зокрема, кібербезпека виходить на перший план. І головним для банків стає забезпечення безперервності банківського сервісу і надання надійного захисту клієнтам від зростаючих кіберзагроз.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Telegram вбудовує функцію збору платежів в чатах і каналах.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».