Українські банки впроваджують гібридний формат роботи

  • Юлия
  • 07.07.2021 2532

З послабленням карантинних заходів співробітники банків повертаються в офіси, але переходять при цьому на новий гібридний формат.

Повідомляється, що після завершення карантинних заходів відкату до старих моделей оффлайновой роботи не буде.

Такою інформацією банкіри поділилися під час круглого столу «Як підвищити ефективність працівників при дистанційній роботі», організованого «Фінансовим клубом».

За даними банкірів, для банків базовим буде гібридний формат. Доречі, з цим поняттям банки поки не зовсім визначилися. Зокрема, якщо співробітник працює 80% вдома, а 20% в офісі - деякі банки називають такий формат віддаленим.

Частина банків створює динамічні робочі місця за принципом коворкінгу, що вимагає змін не тільки офісів, але і зміни систем, які дозволять керувати цим процесом. При цьому формі роботи співробітники, приходячи в офіс, займають вільний стіл, заброньований за кілька днів до цього.

На думку банкірів, гібридний формат роботи – оптимальний і для роботодавця, і для співробітників. Повідомляється, що необхідність організації роботи в новій реальності прискорила процеси, які банки давно хотіли зробити. Зокрема, це поглиблення спеціалізації всередині операційного підрозділу, це згладжування пікового навантаження, це впровадження гнучких графіків.

Однак впровадження гібридного формату роботи потребує часу і рішення ряду інших питань. Зокрема, не всі мають можливість працювати віддалено через недостатньо хороші робочі умови вдома – інтернету, техніки та ін. Близько 10% працівників не хочуть працювати вдома, і близько 30% хотіли б повернутися в офіс, коли виникне така можливість. При цьому близько 30% керівників повідомили, що хотіли б, щоб підлеглі працювали в офісі.

У будь-якому випадку, на дистанційну роботу буде припадати не більше 30-40%. Є підрозділи, які не зможуть бути переведені в онлайн повністю в силу недостатньої безпеки і технічних причин. Зокрема, віддалено вкрай складно організувати роботу з серверами, канцелярію, IT, яке вимагає фізичної настройки системи в разі поломки, архіву, кадрової служби, адміністративно-господарської та ін.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Google Pay дозволить зберігати цифрові сертифікати про Covid-вакцинацію.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».