Українські банки тимчасово скасували фінмоніторинг

  • Юлия
  • 22.03.2022 517

У період воєнного стану українці можуть покласти гроші до банку без застосування процедур фінансового моніторингу.

За даними голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики податкового комітету Данила Гетьманцева, поки що нововведення стосується лише фізосіб.

Зокрема, ВР змінила правила фінансового моніторингу на період воєнного стану.

За словами експертів, банк відтепер не вживає заходів для встановлення джерел походження коштів при їхньому внесенні клієнтом-фізособою у готівковій формі на його поточний рахунок. Зокрема, йдеться про суму, що дорівнює або перевищує 400 тисяч гривень, у тому випадку, якщо такий клієнт не надав на вимогу банку відповідних документів або відомостей.

Повідомляється, що під таке пом’якшення водночас не потрапляє внесена фізособою готівка, якщо є підозри, що активи пов’язані з тероризмом та його фінансуванням, а також з поширенням зброї масової поразки та її фінансуванням. У разі таких підозр банк зобов’язаний негайно, без попереднього повідомлення клієнта, заморозити ці активи та негайно повідомити СБУ в установленому законодавством порядку.

Водночас, якщо підозри банка в СБУ не підтвердилися, банк зобов’язаний розморозити активи не пізніше наступного робочого дня з дня надходження інформації.

Крім того, зазначається, що банк зобов’язаний надати спеціально уповноваженому органу інформацію про заморожені активи протягом 30 днів після припинення або скасування військового стану або стану війни.

Раніше Гетьманцев запропонував скасувати рішення Нацбанку про підтвердження походження валюти на кордоні, оскільки це обмежує можливості тимчасових біженців, які залишають Україну.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що український бізнес отримає кредити під 0% та мінімум регуляцій на час війни.

1

avatar
1 Комментарий темы
0 Ответы темы
0 Подписчики
 
Лучший комментарий
Наиболее обсуждаемая тема
1 Комментарий авторов
Зоя Недавние комментарии
Новые Старые Лучшие
Зоя
Гость
Зоя

Некорректное название статьи: отменили лишь проверку происхождения денежных средств при внесении налички до 400 тыс. При этом закон про фин.мон и постановление НБУ никто не отменял

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».