Українські МФО позичили «до зарплати» більше 16 мільярдів

  • Юлия
  • 03.09.2021 2586

За 2 місяці - з квітня по червень поточного року - небанківські фінансові компанії видали кредитів на 16,4 млрд грн фізичним особам.

Відзначається, що це рівно вдвічі більше, ніж за аналогічний період попереднього року, повідомляється в НБУ.

Це так звані кредити «до зарплати», які видають фінкомпанії, що спеціалізуються на короткострокових позиках. В рамках даних кредитів громадянам видаються невеликі суми на короткі терміни під сотні відсотків річних.

Як наголошується в НБУ, близько 60% від суми кредитів, виданих «фінками» за 2 квартал – це позики терміном до 31 дня, загальна сума яких склала майже 10 млрд грн.

Крім того, близько 20% небанківських кредитів видаються на більш довгий термін – від 31 до 92 днів, тобто до 3 місяців.

За даними фінкомпаній, останнім часом відзначається тенденція подовження позик. Зокрема, фінкомпаніями поступово подовжуються терміни кредитування.

Таким чином, за рік частка найкоротших позик скоротилася з 73 до 60% – кредити на термін до 1 місяця. Тоді як питома вага позик до 3 місяців, навпаки, збільшилась з 5 до 20%.

Втім, наголошується, що подібна динаміка цілком може пояснюватися технічними нюансами, наприклад, реструктуризацією прострочених позик.

Крім того, наголошується, що портфель компаній зростає повільно. Зокрема, незважаючи на значні обсяги видачі нових кредитів «фінками», кредитний портфель (заборгованість) по ним збільшується вкрай повільно.

Наприклад, за 2 квартал 2021 року приріст склав всього 23 млн грн – до 14,9 млрд грн. Подібна динаміка пояснюється високою оборотністю кредитів, так як короткі позики гасяться швидко.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Visa і Мінціфри вдосконалюють безготівкову оплату в сервісі «Дія».

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».