Українські обмінники обкладуть новим податком

  • Юлия
  • 11.08.2022 801

У парламенті зареєстровано законопроект щодо запровадження авансового внеску з податку на прибуток пунктів обміну валют.

Як повідомив голова парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев у своєму Telegram-каналі, законопроект про запровадження авансового внеску з податку на прибуток підприємств за структурні підрозділи небанківських фінансових установ, які здійснюють торгівлю валютними цінностями у готівковій формі, ініційовано НБУ.

На думку фахівців, у разі підтримки законопроекту бюджет щомісячно отримуватиме фіксовану суму у розмірі 3 мінімальних зарплат за кожен пункт обміну.

Таким чином, у перспективі щорічні надходження до бюджету становитимуть близько мільярда гривень.

До слова, Гетьманцев зазначив, що у 2021 році обмінники заплатили податок на прибуток лише 7 млн. гривень. Внаслідок надходження до бюджету з одного пункту обміну склали близько 1700 грн. на рік. «Значна частина грошей в обмінниках пройшла повз армію, пенсіонерів і переселенців до кишень власників обмінників», — наголосив Гетьманцев.

За попередніми даними, під час війни в Україні працює близько 4 тисяч пунктів обміну валют. Цей вид бізнесу завжди вважався одним із найбільш прибуткових, особливо у кризові часи, пов’язані з об’єктивним чи штучним коливанням курсу гривні, додав експерт.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали, що Нацбанк поновлює звіти для небанківських установ.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».