Рівень шахрайства з картками в Україні знизився в 2 рази

  • Юлия
  • 10.03.2020 879

За даними НБУ, в 2019 році шахраї вкрали вдвічі менше коштів з карт українців, ніж на рік раніше.

Звітність про збитки банків, торгівців та користувачів карток в результаті незаконних дій і сумнівних операцій з платіжними картами за 2019 показує динаміку зниження.

Зокрема, за минулий рік сума збитків в результаті незаконних дій з платіжними картками становила 0,0042% від загального обсягу всіх операцій з платіжними картками.

Роком раніше показник був 0,0092%, а в 2017 році – 0,0077%. Іншими словами, в минулому році на кожен мільйон гривень безготівкових операцій припадало 42 гривні незаконних або сумнівних операцій. На кожну незаконну операцію в минулому році в середньому припадало близько 2 тисяч 100 гривень, що менше показника 2018 року на 16% (2500 гривень).

За даними НБУ, кількість незаконних дій з платіжними картками за минулий рік в цілому знизилася на третину – до 71 900 випадків. Найчастіше шахрайські операції з картками відбуваються через інтернет-канали – 41,4 тисяч випадків (58% від загальної кількості).

При цьому найбільш популярною все ще залишається соціальна інженерія. Шахраї використовують різні психологічні прийоми для того, щоб жертви власноруч видавали їм свої персональні дані – реквізити банківських карт, пін-коди, паролі від онлайн-банкінгу та ін. Як правило, шахраї видають себе за банківських співробітників, працівників служби безпеки, мобільних операторів і пр. Завоювавши довіру жертви, вони активно випитують особисту інформацію та інші дані, необхідні для здійснення шахрайської операції.

Підписатися на розсилку

НБУ нагадує власникам карт, що ні його представники, ні представники будь-яких комерційних банків ні з якої причини не дзвонять з подібними проханнями.

У них немає повноважень запитувати у громадян конфіденційну інформацію про платіжні картки. Тому ні в якому разі не передавайте нікому свої особисті дані, якою б правдоподібною не здавалася причина «запиту».

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що аферист крав облікові записи онлайн-банкінгу зі смартфонів, позичаючи гаджети у нових знайомих.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».