В Європі планують створити конкурента Visa та Mastercard

  • Юлия
  • 06.07.2020 866

У найближчі роки в Європі з'явиться власна платіжна система, покликана стати конкурентом американським МПС Mastercard та Visa.

За даними Єврокомісії, картки нової платіжної системи запустять в 16 великих банках п'яти держав Європи. У створенні даної платіжної системи взяли участь кредитні установи Франції, Бельгії, Німеччини, Нідерландів та Іспанії.

За даними Reuters, в числі банків, які взяли участь в угоді про створення МПС, фігурують Commerzbank, Deutsche Bank, UniCredit, Societe Generale і ін.

Повідомляється, що дана європейська платіжна система стане новим стандартом для споживачів і торговців в Європі за всіма типами транзакцій. Створення платіжної системи схвалив Європейський центральний банк.

Учасники угоди закликають організації і фінустанови, які надають послуги зі здійснення платежів, приєднатися до цієї ініціативи до кінця 2020 року.

У ЗМІ зазначається, що крім створення конкурента американським платіжним системам, мова йде про необхідність повністю оцифрувати регіон, де 50% роздрібних платежів до сих пір здійснюється готівкою.

За попередніми даними, нова платіжна система буде запущена орієнтовно до 2022 року.

Підписатися на розсилку

Варто нагадати, що плани про створення альтернативи «американцям» Єврокомісія розглядала вже давно, ще з 2008 році, проте дати створення не обговорювалися. Очікувалося, що створення власної МПС допомогло б знизити рівень тіньової економіки.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що очікує позичальників згідно з Кодексом професійної етики, який підписали українські МФО.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».