У Європі вводять Єдиний цифровий гаманець

  • Юлия
  • 02.06.2021 2722

За даними Євросоюзу, Єдиний цифровий гаманець дасть європейцям можливість отримувати в інтернеті державні послуги.

Повідомляється, що Європейський союз має намір створити аналог українського додатку «Дія» - єдиного цифрового гаманця для всього блоку.

Дане рішення ЄС прийняв після того, як країни-члени альянсу попросили знайти безпечний спосіб доступу громадян до державних і приватних послуг в інтернеті.

Як пише PaySpace Magazine з посиланням на Financial Times, гаманець передбачає кілька функцій. Зокрема, додаток буде надійно зберігати паролі та платіжні дані, а також дозволить громадянам всіх 27 країн ЄС отримувати безпечний доступ до ряду державних і приватних послуг за допомогою єдиного мережевого ідентифікатора.

Крім того, в єдиному цифровому гаманці користувачі зможуть зберігати офіційні документи, такі як водійські права, таким чином, він буде виступати ще як сховище.

Повідомляється, що доступ до додатку користувачі зможуть отримати за допомогою сканування відбитків пальців або сітківки ока. Однак, за попередніми даними, можливі й інші методи.

Влада ЄС з метою захисту громадян створить спеціальний структурний підрозділ. Завдяки чому компанії, що мають доступ до персональних даних користувача, не зможуть використовувати їх для комерційної діяльності. Наприклад, в маркетингу нових продуктів і послуг.

За даними комісара ЄС з цифрової політики Тьєррі Бретона, новий цифровий ідентифікатор дасть кожному європейцеві ключі від свого «цифрового двійника».

Даний сервіс є частиною переосмислення нині існуючої електронної ідентифікації в ЄС. Впровадили цифрові посвідчення особи тільки 19 країнах, і не всі з них сумісні один з одним.

Очікується, що повністю гаманець буде готовий приблизно через рік. Зараз Брюссель веде переговори з країнами – членами союзу про надання посібників з технічними стандартами для розгортання цифрового гаманця.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Google розширить можливості цифрових магазинів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».