У Facebook вигадали, як обійти комісію Apple App Store

  • Юлия
  • 05.11.2021 2227

Гендиректор Meta Марк Цукерберг оголосив, що творці контенту в Facebook з платними підписками скоро зможуть ділитися посиланнями, які дозволять шанувальникам оплачувати підписку через платіжну систему Facebook.

Таким чином, якщо користувач скористається не засобами Apple, а посиланням, то автор контенту отримає всі оплачені за передплату гроші. У цьому випадку користувачі можуть обійти комісію Apple у розмірі 30%.

Повідомляється, що функція платних підписок у Facebook доступна користувачам 27 країн. Вона дозволяє авторам ділитися із своїми шанувальниками ексклюзивним контентом за окрему плату.

Що стосується «нововведення» Facebook, воно знаходиться в «сірій зоні» правил App Store. Разом з тим, соціальна мережа заявляє, що її підхід завжди був дозволений на платформі. У свою чергу Apple забороняє розробникам додатків використовувати альтернативні варіанти для прийому платежів за продаж цифрових товарів у додатку. Проте варто зазначити, що правила не забороняють робити цього творцям контенту, які не мають відношення до розробника, а лише використовують його платформу для продажу своєї продукції, пише 3dnews.

Facebook натомість акцентує, що соцмережа не позбавляє користувачів можливості використовувати платіжну систему Apple.

Так, Марк Цукерберг каже, що 30%-ва комісія, яку Apple стягує за проведення транзакцій, ускладнює для творців контенту можливості заробітку. Facebook, у свою чергу, не просто не стягуватиме комісію за платні підписки як мінімум до 2023 року, так ще й почне виплачувати творцям контенту бонуси у розмірі від $5 до $20 за кожного нового платного підписника.

Варто нагадати, що нещодавно Apple врегулювала судовий скандал, дозволивши розробникам програмного забезпечення відправляти клієнтам електронні листи, що пропонують альтернативні варіанти оплати. Процес між Apple та Epic Games закінчився судовим рішенням, яке вимагає від «яблучної» компанії дозволити розробникам ПЗ публікувати посилання на інші способи оплати з 9 грудня. Проте Apple це рішення оскаржила.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні посилять кіберзахист банківської системи.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».