У яких країнах українці частіше відкривають рахунки

  • Юлия
  • 17.08.2020 1273

Українці надають перевагу відкриттю рахунків в країнах Європи для виведення коштів за кордон.

Банківські рахунки громадяни України відкривають найчастіше в таких країнах, як Австрія і Швейцарія.

Відзначається також, що карантинні заходи не стали перешкодою для виведення коштів в країни Європи.

За даними minfin, в рейтингу найбільш популярних серед українців країн фігурують: Швейцарія, Австрія, Ліхтенштейн, Люксембург, Німеччина.

Українці спочатку подають запит на відкриття рахунків в найбільших банках Європи, зазначає minfin з посиланням на Єлизавету Терлякову, юриста компанії Stron. Серед найбільш популярних – Credit Suisse, Raiffeisen Zentralbank, UBS, HSBC, Deutsche Bank, Crédit Agricole, UniCredit.

Проте, в результаті рахунки українці відкривають в менш іменитих і респектабельних банках, але не менш надійних. В ході з’ясування умов багато хто погоджується на більш вигідні послуги.

Варто відзначити, що за даними Нацбанку, за 7 місяців поточного року електронні ліміти на операції в іноземних банках відкрили 12,3 тис. українців – на 60% більше, ніж за весь 2019. При цьому, обсяг грошових переказів в інші країни виріс до 152,8 млн доларів – на 24% в порівнянні з минулим роком.

До речі, з введенням в Україні карантинних заходів потік виведення коштів українських фізосіб за кордон тільки зріс – до 31,6 млн. доларів. Уже в липні українці вивели 25,7 млн. доларів.

Відзначається, що за останні 1,5 роки іноземні рахунки відкрили близько 20 тисяч українців. На них сумарно надійшло 276 млн. доларів.

Варто нагадати, що з лютого минулого року ліміти на зняття коштів були підняті до 50 тисяч євро на рік, з грудня – до 100 тисяч. Процедура індивідуальної валютної ліцензії була замінена е-лімітами, завдяки чому українці отримали можливість переказувати кошти на свої закордонні рахунки легально.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ розширює вимоги до розкриття інформації про кредити і депозити.

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».