У травні українці стали частіше знімати готівку за кордоном

  • Юлия
  • 26.05.2022 242

Обсяг операцій зі зняття готівки за межами України протягом місяця збільшився на 10%.

З початку травня українці зняли за кордоном 22 млрд гривень готівки у вигляді валюти.

Повідомляється, що майже половина всіх закордонних операцій із гривневими картами українців при цьому припала на зняття готівки, включаючи так званий картковий туризм.

Як розповів заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій в інтерв’ю Forbes Україна, у квітні, за оцінками НБУ, 35% загального обсягу операцій українців за кордоном припадало на зняття готівки. Зокрема це близько 23 млрд грн в еквіваленті.

Водночас, за підсумками 20 днів травня, цей показник вже становить 45% – а саме 22 млрд грн.

Як повідомляється в Нацбанку, щодня українські банки перераховують близько 100 млн. доларів на користь міжнародних платіжних систем через суттєві обсяги операцій з гривневими картками за кордоном.

Гелетій зазначає, що українці максимально або повністю використовують місячний ліміт на переведення в готівку іноземних валют в банкоматах.

За даними заступника голови НБУ, цілком очевидно, що це не лише українські біженці, які рятуються від війни, а й так звані «карткові туристи», які заробляють на ввезенні готівкової валюти в Україну та перепродажу валюти через місцеві мережі обмінників. У такий спосіб вони оминають обмеження на купівлю валюти.

Варто нагадати, що НБУ зменшив ліміт на зняття готівки за кордоном з гривневих карток до 50 тисяч гривень на місяць – тобто вдвічі – щоб зменшити спекуляції у вигляді «карткового туризму».

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що банки видали бізнесу 24,38 млрд. «Доступних кредитів» з початку війни.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».