У НБУ підтримали запровадження податку у розмірі 10% на купівлю валюти

  • Юлия
  • 08.08.2022 340

Нацбанк виступив на підтримку запровадження в Україні податку у розмірі 10% на покупку валюти для здійснення імпортних операцій.

З погляду НБУ, як органу, відповідального за стабільність гривні, додаткові податки на імпорт у поточних умовах мають розглядатися як заходи щодо посилення конкурентоспроможності вітчизняних виробників, зниження відтоку валюти з країни, врівноваження платіжного балансу та скорочення дефіциту бюджету.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на Національний банк України.

У НБУ також додали, що розробка податку перебуває у компетенції Міністерства фінансів. Проте фахівці НБУ також залучаються до цього процесу з огляду на потенційно важливу роль банків в адмініструванні такого податку.

Нагадаємо, заступник голови податкового комітету ВР Ярослав Железняк напередодні повідомив, що у Мінфіні розробляється податок у розмірі 10% на купівлю валюти для імпорту всіх товарів та послуг. Очікується, що уряд внесе документ до Ради протягом найближчих тижнів.

Підписатися на розсилку

Доречі, раніше ми писали про те, що колектори посилили обмеження для захисту споживачів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».