У НБУ розповіли, чи чекати на новий банкопад

  • Юлия
  • 02.08.2022 341

За даними Нацбанку України, банкопадів у країні не буде, бо проведено відповідні реформи.

Як повідомив на брифінгу у Медіацентрі України Василь Фурман, заступник голови Ради Національного Банку України, українці довіряють банківській системі.

«У перші дні війни НБУ ставив перед системою такі цілі: безперебійна робота 24/7, збереження коштів фізичних та юридичних осіб, і ця мета виконується. Під час війни ВР ухвалила закон, який гарантує 100% коштів фізосіб незалежно від суми. Це величезний плюс», – розповів заступник голови Ради НБУ.

Кількість депозитів фізичних та юридичних осіб у гривнях, за його словами, після 24 лютого збільшилась. Це вказує на довіру українців до банківської системи.

Фурман зазначає, що депозити фізосіб збільшилися на 80 млрд. грн. з початку війни, юрособ – на 55 млрд. грн. У доларах обсяг депозитів зменшився на 1,1 млрд дол.

Водночас зазначається, що зросли й показники кредитування. Зокрема, з початку року чисті безготівкові гривневі кредити збільшилися на 11%. За словами Фурмана, найбільше зросли показники щодо державних програм кредитування.

Підписатися на розсилкуНагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ розробив порядок відкриття та закриття платіжних рахунків.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».