У США випустили пам’ятні монети із зображенням української Свободи

  • Юлия
  • 10.05.2022 325

Срібні інвестиційні монети номіналом 1 долар із зображенням українських національних символів випустили у США.

Таким чином, героїчна боротьба України здобула ще одне нумізматичне втілення. Про це пише прес-служба Музею грошей Національного Банку України у Facebook.

Як йдеться у повідомленні Нацбанку, американські срібні інвестиційні монети номіналами 1 долар США 2022 року випуску – серед монет, які увічнюють мужній опір українських захисників російським окупантам та прагнення українців захистити свою незалежність та суверенітет.

У США випустили дві монети, схожі за дизайном. Так, на реверсах зображені жінки, які уособлюють образ свободи. Відомо, що малюнки створені за мотивами ескізу художника та медальєра Адольфа Олександра Вайнмана «Ідуча свобода». Зокрема, цей дизайн використовували для розмінної монети США номіналом 50 центів, її карбували в період 1916-1947 років.

Зазначається, що у дизайні інвестиційних монет 2022 року відображено безліч українських національних символів. На реверсі першої монети навколо жінки у квітковому вінку помітний синьо-жовтий прапор. На реверсі другої – Свобода одягнена у кольори українського прапора і крокує полем соняшників. Крім того, із соняшників складається вінок жінки, а букет із цих квітів вона тримає в руках.

Так, соняшник здавна вважається українським символом любові до Батьківщини. Суцвіття соняшника також стали символом скорботи за загиблими на Донбасі українськими героями та символічним втіленням Дня пам’яті захисників України.

Крім того, на аверсі обох монет зображено культового американського орла у польоті. Дизайн аверсу інвестиційних монет цього типу оновлено у 2021 році та створено художницею Емілі Дамстра. На лицьовій стороні другої монети зображення орла – кольорове, виконане у фарбах української символіки.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українські товари звільнили від усіх митних зборів у Канаді.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».