В Україні готується закон про платіжний ринок

  • Юлия
  • 08.02.2021 667

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує ВР прийняти проєкт Закону «Про платіжні послуги» №4364.

За даними Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України, Комітет рекомендує прийняти закон з введенням його в силу з 1 липня 2021 року.

Зокрема, законопроєкт, який зареєстровано 12 листопада 2020 року, визначає поняття та загальний порядок виконання платіжних операцій в Україні. До цього переліку також входять платіжні операції, які ініціюються або завершуються в Україні.

Запропонований законопроєкт встановлює виключний перелік платіжних послуг, порядок їх надання, умови авторизації, а також перелік категорій постачальників платіжних послуг.

Законопроєктом також визначаються загальні засади функціонування платіжних систем в Україні, загальні принципи випуску та використання електронних грошей і цифрових грошей НБУ в Україні, встановлюються права, обов’язки й відповідальність учасників платіжного ринку України. Також законопроєкт №4364 визначає загальний порядок здійснення нагляду за постачальниками платіжних послуг, порядок здійснення оверсайту за платіжною інфраструктурою і платіжними інструментами.

Крім цього, Закон «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» даним Законопроєктом визнається таким, що втратив силу. А також пропонується внесення зміни до Господарського, Цивільного кодексів України, Кодексу України про процедури банкрутства і ряду інших законів.

В рамках засідання дискусію у народних депутатів викликало питання про необхідність включення в закон норми про граничний розмір комісії за розрахунки з використанням платіжних систем. Дане питання планують вирішити при підготовці проєкту до другого читання.

Варто відзначити, що за станом на 31 січня 2021 року на платіжному ринку працювало 36 платіжних систем, створених резидентами, і 13 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ затвердив нові правила покарання небанківських фінустанов.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».