В Україні готують законопроєкт щодо створення фінансового суду

  • Юлия
  • 26.01.2022 345

За даними Нацбанку, Законопроєкт щодо створення фінансового суду в Україні вже напрацьований, пише «Укрінформ».

Про це повідомив Кирило Шевченко, голова НБУ, під час форуму «2022 – час кредитувати».

За його словами, у 2021 році НБУ підняв дискусію з професійним юридичним судовим середовищем щодо створення спеціалізованої судової установи — спеціалізованого фінансового суду.

На думку експертів, це вірний шлях у ефективне та незалежне правосуддя саме у напрямі фінансових суперечок.

Так, майже рік тому, 2 лютого 2021 року, повідомлялося, що Нацбанк веде переговори з Міжнародним валютним фондом щодо створення спеціалізованого суду для врегулювання спорів щодо непрацюючих позик банків (NPL).

Зокрема, глава НБУ Кирило Шевченко заявив, що створення такого спеціалізованого фінансового суду для захисту прав кредиторів здатне суттєво покращити ситуацію з платіжною дисципліною.

Як тоді зауважив Шевченко, регулятор постійно працює над зниженням частки NPL у загальному кредитному портфелі банківського сектора – з 42% до 24% до 2023 року.

Тим не менш, для досягнення цієї мети необхідно створити більш ефективні умови, в яких не виникатимуть нові NPL-кредити. В інтерв’ю 2021 року Кирило Шевченко зазначив, що Нацбанк розпочав це обговорення з місією МВФ. Обсяг кредитів в українській банківській системі на той момент становив понад 1 трлн грн, а це близько 40 млрд. доларів.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, коли кожен другий магазин перестане приймати готівку.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».